Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Legalny bukmacher bez podatku?

Jeszcze kilka lat temu, zanim rynek usług bukmacherskich uporządkowany został stosowną Ustawą, korzystając z usług zagranicznych firm bukmacherskich, można było grać z ominięciem obowiązującego w Polsce podatku od gier.

Choć teoretycznie gra u bukmacherów bez krajowej licencji była zakazana, to trzeba stwierdzić, że przepis ten był martwy i bez problemu mnóstwo typerów korzystało z możliwości obstawianie w Internecie u zagranicznych buków.

Podatek od zakładów bukmacherskich

Podstawowym motywem, jakim kierowali się gracze, wybierając zagranicznych bukmacherów bez podatku, była zwykle chęć uniknięcia obciążeń, przez co wygrane były zdecydowanie wyższe. Sytuacja ta stawiała w niekorzystnym położeniu krajowych buków, również prowadzących działalność w Internecie, jak Fortuna czy STS.

www.efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł na zakłady bez ryzyka

 

Te podmioty działając legalnie, zobligowane były do opodatkowania wygranych stosownym podatkiem, przez co były one niższe niż u wspomnianych zagranicznych dostawców, co siłą rzeczy powodowało odpływ klientów.

W 2017 roku sytuacja ta uległa zmianie. Ustawa, o której wspomniano, doprowadziła do wyeliminowania z rynku bukmacherów bez podatku, nieposiadających licencji, co sprawiło, że aktualnie, każdy, kto legalnie oferuje usługi bukmacherskie, musi posiadać licencję Ministra Finansów.

Wiąże się to oczywiście z koniecznością opodatkowania wygranych o obowiązujący podatek od gier, który wynosi aktualnie 12%.

Oznacza to, że na przykład stawiając zakład za 2 złote o kursie 5, nasza wygrana nie wyniesie 10 złotych, lecz 8,8 złotego, gdyż stawka jest opodatkowana (gramy za 1,76 zł).

To niestety nie koniec opodatkowania, ewentualnych wygranych u bukmacherów. Gracze, którzy grają kupony, na których ewentualna wygrana przekracza kwotę 2280 złotych, muszą wiedzieć, że wygrana taka dodatkowo obciążona jest 10% podatkiem od wysokich wygranych.

Warto tu zaznaczyć, że wspomniane 10% naliczane jest od całości wygranej, a nie tylko od sumy przekraczającej 2280 złotych. Jeżeli uda się nam wygrać taką sumę lub wyższą, a nasz kupon puszczaliśmy w punkcie naziemnym bukmachera, musimy wiedzieć, że odbiór wygranej wiąże się z koniecznością wypełnienia stosowanego formularza, z podaniem pełnych danych osobowych.

TOP 3 promocji na start
ostatnia aktualizacja: 4 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
200% za WPŁATĘ - etoto.pl + obstawiaj bez podatku!
3500 zł CASHBACK - superbet.pl + 234 zł za wpłatę

Porównaj promocje

 

Zapłata podatku od zakładów

Jeżeli chodzi o zapłatę podatku, na szczęście gracz nie musi się o nic martwić. Stosownych potrąceń i rozliczenia z Urzędem Skarbowym dokonuje bukmacher. Wygranych w zakładach bukmacherskich nie musimy także umieszczać w rocznym zeznaniu PIT.

Legalni bukmacherzy bez podatku

W pierwszej części zaznaczyliśmy, że każdy legalny bukmacher musi opodatkować wygrane. Czy zatem możliwa jest gra bez podatku?

Czy istnieje bukmacher bez podatku? W praktyce nie, bo podatek i tak musi być zapłacony. Jednak legalni bukmacherzy w swoich działaniach promocyjnych często oferują „grę bez podatku”. W istocie działania te polegają nie na chęci czy możliwości uniknięcia opodatkowania, lecz przeniesienia obciążenia podatkowego z gracza na bukmachera. Zwykle mamy do czynienia z kilkoma rodzajami możliwości gry bez podatku.

Warto jednak pamiętać, że podobnie jak inne promocje bukmacherskie, również możliwość gry bez podatku obwarowana jest przez bukmachera koniecznością spełnienia pewnych warunków.

W Betfan bez podatku

Betfan, w ramach promocji bukmacher bez podatku przygotował dla swoich klientów ofertę, w której podatek bierze na siebie, oferując 14% więcej do wygranych. Bez ograniczeń czasowych. Wystarczy, że postawimy kupon spełniający wymogi regulaminu promocji, a do naszej potencjalnej wygranej Betfan dorzuci 14%. Na wspomnianym kuponie, muszą znaleźć się minimum trzy zdarzenia każde o kursie co najmniej 1.35.

www.betfan.pl/bonusy-na-start
600 zł Cashback + 60 zł FREEBET + 1000 zł za wpłatę

 

Tak skonstruowany zakład uprawnia nas każdorazowo, do 14-procentowego dodatku do wygranej. Warto pamiętać, ze w odróżnianiu od ofert innych bukmacherów, Betfan nie stawia żadnych wymogów czasowych (określone godziny czy dni tygodnia).

Bez podatku możemy tu grać 24 godziny przez siedem dni w tygodniu.

W promocji bez podatku w Fortunie

Nieco inne niż Betfan, rozwiązanie proponuje Fortuna. Tu również podatek na siebie bierze bukmacher, ale wyłącznie w trakcie tzw. Happy Hours. Codziennie w zakładach przedmeczowych oraz w godzinach od 10.00- 22.00 w zakładach na żywo.

Warunkiem udziału w promocji jest złożenie kuponu z minimum trzech zdarzeń każde z kursem 1,30 lub wyższym. Nie obowiązuje stawka minimalna, tym samym bukmacher wycofał wcześniejszy warunek postawienia kuponu za minimum 20 złotych.

www.efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł na zakłady bez ryzyka

 

Ominąć podatek w Fortunie możemy również, grając kupony ako, złożone minimum pięciu zdarzeń (kurs 1,3). Zasada jest prosta. Im więcej zdarzeń tym wyższy dodatek procentowy do wygranej. Kupon akumulowany, na którym umieścimy 14 zdarzeń to aż 50% wyższa wygrana! Przy kuponie z pięcioma typami bonus wyniesie 7%.

LV BET – ekstra 25% do wygranych

Lvbet podobnie jak Fortuna proponuje grającym procentowy dodatek do wygranych. Jego wysokość uzależniona jest od tego, z ilu typów złożony jest nasz kupon. Za kupon ako złożony z sześciu spotkań bukmacher doda do naszej wygranej 15%, co w praktyce oznacza grę u bukmachera bez podatku. Jednak to nie koniec niespodzianek w Lvbet.

Jeżeli trafimy ako osiem meczów, nasza wygrana to aż 25 procent ekstra. Wszystko to w ramach akcji promocyjnej stale prowadzonej przez bukmachera Multikozak.

Legalny bukmacher bez podatku? 1

W Forbet bez podatku

U tego bukmachera możemy zwiększyć nasze wygrane o 14% i grać bez podatku. Bukmacher przygotował kilka rodzajów możliwości zwiększenia wygranych.

Aktualnie oferuje:
• gra bez podatku (14 procent więcej do wygranych) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Do promocji zaliczane są wyłącznie kupony typowane na żywo, z minimum trzema typami o kursie nie niższym niż 1,3.
• w zakładach przedmeczowych, wyłącznie w punktach naziemnych, Forbet oferuje również grę u bukmachera bez podatku. Oferta dostępna jest wyłącznie w piątki od 0.00 do 23.59. Warunkami udziału jest stawka na kupon co najmniej 20 złotych oraz trzy typy z kursem minimum 1,3

Dodatkowe procenty do wygranej, znacznie ograniczające lub niwelujące podatek można u tego bukmachera uzyskać, grając zakłady Wirtualne, gdzie przy trafieniu kuponu 8 zdarzeń dodatkowo zwiększymy wygraną o 40 procent.

Tutaj podatek omijamy, trafiając kupon z 5 typami, za taki nasza wygrana będzie wyższa o 15%.

Bonusy na www.iforbet.pl/promo
2300 zł na konto w promocjach na start

 

PZBUK i 30% więcej

Kolejny legalny bukmacher bez podatku to Pzbuk. Tutaj liczyć możemy nawet na 30% dodatku za wygrane kupony w typach na tenis ziemny. Jest to możliwe w ramach akcji bonusowej tego bukmachera o nazwie Komborakieta. Nie dość, że omijamy podatek, to dodatkowo zyskujemy wyższe wygrane.

Innym sposobem na grę bez podatku w Pzbuk jest udział w innych akcjach promocyjnych jak:

• promocja na grę bez podatku na sporty wirtualne. W akcji tej udział mogą wziąć kupony z minimum dwoma meczami i kursem pojedynczego zdarzenia nie mniejszym niż 1.35. Po trafieniu takiego kuponu, do naszej wygranej automatycznie doliczany zostaje bonus w wysokości 14%.
• Happy Hours. Co jakiś czas Pzbuk umożliwia grę bez podatku w ramach Happy Hours. Do udziału w promocji trzeba się zapisać. O pojawiających się cyklicznie możliwościach skorzystania z oferty bonusowej otrzymamy powiadomienie. Typując w ustalonych przez buka godzinach, nasze wygrane są wyższe o wniesiony podatek.

ODBIERZ KOD PROMOCYJNY PZBUK
Super promocja: Darmowy zakład + Cashback

 

Czy warto obstawiać bez podatku?

Na to pytanie nie może być innej odpowiedzi jak twierdząca. Wyższe wygrane to przecież korzyść dla gracza. Stąd też zawsze warto szukać okazji, by wygrane były okazalsze. Zwłaszcza, że jak już wspomnieliśmy na początku, nie łamiemy prawa, gdyż obowiązujący podatek zapłacić trzeba, wykorzystujemy jedynie fakt, że na określonych warunkach, bukmacher bierze na siebie koszty fiskalne.

Należy pamiętać, że te działania bukmacherów, wynikają z coraz większej konkurencji na rynku i faktu, że firmy oferujące zakłady wzajemne starają się przyciągnąć większą liczbę grających. Obok bonusów powitalnych (pakiety startowe) programów lojalnościowych, freebetów, propozycja gry bez podatku to kolejna z promocji bukmacherskich. Jeżeli jest ona dla gracza opłacalna( a tak jest w przypadku oferty gry u bukmachera bez podatku) zawsze należy takie okazje wykorzystywać.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET SUPERBET STS
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
1300zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł CASHBACK
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 3000 zł do 200 zł do 1500 zł