Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Ile wynosi podatek od wygranej?

Wygrane w zakładach bukmacherskich, podobnie jak i w innych legalnych grach losowych obciążone są podatkiem. Więc jeśli dopisało nam szczęście w grze musimy liczyć się z tym, że fiskus upomni się o swoje. Podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich również jest w świetle przepisów obowiązkowy i wynosi 10 procent od sumy wygranej. Warto jednak wiedzieć, że grając w zakładach bukmacherskich, nie musimy się martwić i zastanawiać jak tenże podatek uiścić. Z zasady odprowadzenie podatku leży po stronie wypłacającego nagrodę, czyli w tym wypadku firmy bukmacherskiej. Dzieje się to automatycznie. Ewentualna wygrana na wysłanym kuponie pomniejszona jest o wartość podatku. Należy zaznaczyć, że podatek od wygranej u bukmachera pociągany jest wyłącznie w wypadku gdy potencjalna wygrana przekracza wartość 2280 złotych. Podatek od wygranych do tej sumy nie jest w ogóle pobierany.

Ustawa hazardowa

Obowiązująca Ustawa Hazardowa w dużej mierze uporządkowała rynek zakładów wzajemnych w Polsce. Wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów zezwoleń na organizowanie zakładów wzajemnych ograniczyło szarą strefę, jednocześnie dopuszczając możliwość legalnej gry w Internecie. Jaki jest podatek od wygranej? Podobnie jak w wypadku innych loterii oraz zakładów bukmacherskich w kolekturach wynosi on 10 procent. Warto grać wyłącznie u legalnych bukmacherów, gdyż korzystając z usług firm nie posiadających zezwolenia. Po pierwsze popełniamy w tym wypadku przestępstwo a wygrane z takich zakładów nie podlegają prawu o podatku od wygranej a przepadkowi w całości na rzecz Skarbu Państwa.

Podatek u bukmachera

Podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich


Grający u bukmacherów muszą liczyć się z dwoma rodzajami podatku od wygranej. Pierwszy z nich, w wysokości 12 procent czyli podatek obrotowych, który płaci bukmacher (w rzeczywistości typer) pobierany jest od wkładu na zakład. Jeśli gracz zawrze zakład za 10 złotych to bukmacher odejmie od tej kwoty 12 procent na podatek obrotowy. W rzeczywistości stawka na zakład wyniesie więc 8,8 złotych. Drugi z podatków to ten od wygranych powyżej wspomnianej wartości 2280 złotych. Jakiej wysokości jest podatek od wygranej? Naliczany on jest od całej kwoty wygranej powyżej limitu a nie tylko nadwyżki. W związku z tym, jeśli wygrana wyniesie 2300 złotych to gracz zapłaci 230 złotych podatku a nie 2 złote od nadwyżki (20 złotych w tym przykładzie) przekraczającej pułap wygranej zwolnionej z podatku. Gracze często próbują ominąć podatek od wygranej u bukmachera rozbijając stawkę tak, aby maksymalna wygrana nie przekraczała limitu. Czyli zamiast zagrać jeden kupon za 100 złotych z kursem 30, gramy 10 kuponów po 10 złotych. Mimo że w tym wypadku łączna wygrana przekracza wyznaczoną przez ustawodawcę kwotę 2280 złotych, to tego podatku nie zapłacimy.
Również bukmacherzy w ramach prowadzonych przez siebie akcji promocyjnych umożliwiają grę bez podatku. Nie oznacza to, że fiskusowi nikt nie zapłaci tylko że w wybranych sytuacjach kwotę podatku bierze na siebie bukmacher. Ma to zachęcić do gry typerów.

U kogo obstawianie bez podatku?

Akcja umożliwia grę bez podatku dla kuponów z co najmniej trzema zdarzeniami a kurs żadnego z nich nie może być niższy niż 1,3.

Klienci, którzy zarejestrują konto gracza u tego buka, prze dwa tygodnie mogą grać bez podatku.

Również dla nowych typerów, 14 dni na grę bez podatku, Wygrana zostaje powiększona o 14 procent dla kuponów ako z 3 zdarzeniami o kursie co najmniej 2,4

Ten bukmacher, dodaje multipiler. Im więcej zdarzeń na kuponie tym większy procentowy dodatek do wygranej. W przypadku 6 meczów jest to 14 procent, czyli de facto gra bez podatku.

Na podobnych zasadach co w wypadku PZBuk. Im więcej spotkań ako tym wyższy dodatek, aż do 50 procent przy kuponie z 14 spotkaniami.

Nowi klienci przez 30 dni mogą typować I odbierać wygrane bez podatku.

Promocja działa tu na podobnej zasadzie jak w Betclicu I innych bukmacherów. Im więcej zdarzeń na kuponie tym więcej procent do wygranej. W wypadku Totolotka jest to 7 meczów ako ze stawką minimalną 20 złotych.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET SUPERBET STS
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
1300zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł CASHBACK
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 3000 zł do 200 zł do 1500 zł