Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Obstawianie i typy na futbol amerykański

Futbol amerykański w kulturze Stanów Zjednoczonych jest tym czym dla Europejczyka czy mieszkańca Ameryki Południowej piłka nożna. Rozgrywki NFL (National Football League), cieszą się niezwykłą popularnością i każdorazowo gromadzą na stadionach czy przed telewizorami ogromne rzesze kibiców, a ukoronowaniem sezonu jest Super Bowl czyli spotkanie finałowe.

W Stanach, Super Bowl to zdecydowanie coś więcej niż wydarzenie sportowe, warto tu wspomnieć że ten mecz ogląda ponad 100 milionów widzów a reklamodawcy za krótki spot w przerwach między kwartami, płacą niebotyczne sumy. Zarówno rozgrywki sezonu zasadniczego, jak i play off cieszą się sporym zainteresowaniem grających u bukmacherów.

Typy na futbol amerykański stanowią żelazną ofertę zakładów na sporty zza oceanu, obok koszykarskiej NBA, hokeja NHL oraz baseballa MLB.

Obstawianie futbolu amerykańskiego ma również swoich zwolenników w na innych kontynentach, w tym w Europie. U rodzimych buków, znajdziemy całkiem sporo wydarzeń do obstawiania NFL a nawet innych lig futbolu amerykańskiego ( mocna liga niemiecka).

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Czy warto obstawiać futbol amerykański?

Futbol amerykański to specyficzna gra. Zanim rozpoczniemy obstawianie futbolu u bukmacherów, koniecznie trzeba poznać zasady gry oraz wejść w dyscyplinę, najlepiej poprzez oglądanie spotkań.

Pozwoli nam to na wyrobienie sobie opinii o tym jak przebiega spotkanie, co może się wydarzyć w danej sytuacji na boisku czy szacować szanse na zdobycie punktów przez którąś z drużyn. Jeśli już mamy podstawową wiedzę możemy zacząć obstawianie futbolu. Warto próbować grać u buków futbol, gdyż już przy podstawowej wiedzy, jesteśmy w stanie trafnie przewidzieć wynik.

obstawianie futbolu amerykanskiego

Typy na futbol amerykański

W ofertach bukmacherów futbol amerykański to głównie typy NFL. Bukmacherzy z topu oferują również zakłady na inne ligi futbolu. Warto wiedzieć, że dyscyplina rozwija się również na innych kontynentach.

Także w Polsce od niedawna funkcjonują rozgrywki ligowe ale najbardziej wartościową wydaje się być liga niemiecka. Jednak póki co, w futbolu amerykańskim, typy NFL to trzon oferty zakładów. W meczach, mamy zakłady typowe dla innych gier zespołowych, takie jak:

  • zakład na zwycięstwo 1×2
  • zakład moneyline (bez remisu, z uwzględnieniem ewentualnej dogrywki)
  • zakłady under/over

oraz takie, które wynikają ze specyfiki futbolu amerykańskiego. Możemy znaleźć takie zakłady jak:

  • zakład na safety (punkty zdobywane przez formacje obronne)
  • zakład na kopy na bramkę
  • ilość zdobytych jardów przez zawodnika
  • ilość udanych podań rozgrywającego i inne.

W ofertach polskich bukmacherów zazwyczaj mamy do dyspozycji od kilku do kilkunastu rynków dodatkowych , a największym wzięciem wśród graczy cieszą się zakłady na zwycięstwo i liczbę punków.

Obstawianie i typy na futbol amerykański 1

Super Bowl- święto typerów i bukmacherów

Sezon NFL zaczyna się rozgrywkami preseason. Tu należy się wstrzymać z typowaniem, gdyż w trakcie meczów przedsezonowych, trenerzy testują nowych zawodników, ustawienia czy zagrywki taktyczne.

Z tego powodu obstawianie NFL w tej fazie, ze względu na dużą nieprzewidywalność, nie ma uzasadnienia. W wrześniu rusza sezon zasadniczy ( do grudnia), a potem play- offy, które w lutym kończy wielki finał czyli Super Bowl. Jest to bez mała amerykańskie święto narodowe. Zainteresowanie jest olbrzymie. A cała otoczka pozasportowa to wydarzenie łączące w sobie rozrywkę (występny gwiazd muzyki) z show sportowym. To święto również dla bukmacherów i typerów.

Mecz finałowy to rekordowe obroty w zakładach, gdzie wartość zawieranych zakładów liczona jest w milionach dolarów. Prawa do transmisji rozgrywek i finału Super Bowl, to najdroższy ale jednocześnie najbardziej opłacalny deal w biznesie na rynku medialnym. Sam finał regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach oglądalności. Korzystają na tym również bukmacherzy oraz typerzy.

Obstawianie NFL w Super Bowl, to obok czysto sportowych propozycji, cały zestaw zakładów pozasportowych. Krajowi bukmacherzy mają zwykle ciekawą ofertę na Super Bowl, niemniej jednak ze zrozumiałych względów największe obroty notują firmy działające z oceanem.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł