Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Zakład akumulacyjny / wielokrotny

Zakłady bukmacherskie potrafią zwabić niejednego laika. Można tu stworzyć naprawdę bardzo interesująca reklamę, dzięki której znajdą się kolejne osoby do obstawiania meczów. Powiedzmy sobie szczerze – wygrywanie na zakładach bukmacherskich to szybki zarobek. Bywa i tak, że doświadczeni już typerzy potrafią zarobić na jednym zakładzie tyle ile ktoś musiałby na to pracować nawet pół roku! Liczby robią tu swoje.

Tym bardziej, które znajdziemy na zakładach wielokrotnych. A te znane są także pod innymi nazwami: akumulatory czy kombo. U większości bukmacherów zwane są akumulatorami (AKO). Są one bardzo popularne szczególnie wśród osób, które dopiero zaczynają typować mecze. Dlaczego?

Tutaj odpowiedzią stanowi definicja czym jest zakład wielokrotny. To nic innego jak umieszczenie na kuponie co najmniej dwóch zdarzeń. Co ważne, niektórzy bukmacherzy mają swoje limity i na jednym kuponie może wystąpić maksymalna ilość zdarzeń.

 

AKO bukmacher

Co więcej, niekiedy możemy spotkać się tu także z limitem finansowym. Chodzi o to, aby na zakładach wielokrotnych nie zarabiać fortuny za jednym razem, a potem już nie obstawiać zakładów. To mogłoby pogrążyć wielu bukmacherów. Chodzi tu o kursy w jaki sposób są liczone w zakładach wielokrotnych. Mianowicie są one mnożone kolejno przez siebie.

Wybierając zatem np. trzy spotkania o kursach kolejno: 2,00; 1,50 i 1,20 ostateczny kurs naszego akumulatora wyniesie 3,60. Im większe kursy i im więcej zdarzeń, tym większy kurs ostateczny. Dlatego też jak widać po powyższym kursie bukmacherzy muszą się w pewien sposób zabezpieczać, by nie zbankrutować. W końcu wielu typerów mogłoby na jednym kupie obstawiać kilkanaście spotkać z całego dnia, nawet po niskim kursie.

W sumie dawałoby to spory kurs i obstawiając nawet niewielką kwotę moglibyśmy szybko dorobić się wielkich zysków. Ale to przecież zakłady bukmacherskie… Tutaj jest również ryzyko i to wielkie. Im więcej spotkań tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej.

Te proste słowa niestety ciężko jest wytłumaczyć początkującym. Uważają, że na zakładach wielokrotnych dorobią się szybko fortuny. Niestety to tak nie działa. Możemy na kuponie mieć 10 różnych wydarzeń po niskim kursie i mało będziemy mieli kuponów, które zostaną pozytywnie rozpatrzone.

Taki sposób typowania należy raczej do zabawy i większej ilości adrenaliny podczas oglądania meczów. Nie można tego sposobu nazwać taktyką dzięki której będziemy systematycznie wygrywać. Dlatego tak właśnie należy traktować akumulatory – jako zabawę.

Biorąc dodatkowo pod uwagę, że mamy ostatecznie do czynienia z wysokim kursem warto stawiać tutaj naprawdę symboliczne kwoty.

Kiedy zakład akumulacyjny AKO ma sens?

Jeśli już zamierzamy grać zakłady wielokrotne warto decydować się na maksymalnie dwa spotkania. Zmniejszymy ryzyko, a kurs może być nadal zadowalający. Pamiętajmy, że kursy nie muszą być zawsze wysokie, a wszystko zależy od przyjętej przez nas strategii. Niezależnie od wszystkie w akumulatorach zawsze bądźmy rozważni. Wysokie i kilkukrotne wygrane mogą nas niekiedy zbić z tropu.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 600 zł do 200 zł do 2000 zł