Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Na czym polega weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera?

Aby móc w pełni cieszyć się z obstawiania zakładów sportowych u bukmacherów przez Internet, należy zarejestrować pełne konto gracza. Odbiór i wypłata wygranych możliwa jest wyłącznie wtedy jeśli nasze konto jest w pełni aktywne. Proces ten składa się z kilku etapów a jednym z nich jest weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera. Ustawa hazardowa wyraźnie mówi, że w grach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, co bukmacher może stwierdzić właśnie poprzez weryfikację dowodu osobistego gracza.

Jak zrobić skan dowodu?

Jako że dowód osobisty zawiera wszystkie nasze wrażliwe dane, wielu z zakładających konto u bukmachera ma obawy co do ich przekazania bukmacherowi w obawie przed utratą danych osobowych. Zgodnie ze wspomniana ustawą, bukmacher, do stwierdzenia prawdziwości naszych danych osobowych podanych w trakcie rejestracji potrzebuje wyłącznie:

  1. Numeru PESEL

  2. Seria i numer dokumentu

  3. Data urodzenia

W związku z powyższym jak zrobić skan dowodu aby był właściwy? Jeżeli obawiamy ryzyka utraty danych to możemy bez problemu, zakryć lub wymazać te dane, które nie są konieczne. Bukmacher nie potrzebuje do weryfikacji naszego zdjęcia, nazwiska rodowego rodziców, czy wzór podpisu (wyjątek stanowi Betclic, gdzie wymagany jest skan pełnego obrazu dokumentu z dwóch stron). Wszystkie informacje na dokumencie, oprócz koniecznych wymienionych wyżej, można więc bez problemu wymazać. Warto tu zaznaczyć ,że ustawa hazardowa, nakłada na bukmacherów obowiązek właściwego zabezpieczenia danych osobowych swoich klientów, tak że ryzyko udostępnienia ich osobom postronnym jest zminimalizowane i gwarantowane przez każdego legalnego bukmachera. Niezbędnym jednak warunkiem zaakceptowania przesłanego skanu jest pełny jego obraz, czyli widoczne wszystkie rogi, i przesłanie obu stron dokumentu. Jeśli mimo zapewnień buka o bezpieczeństwie naszych danych osobowych decydujemy się na ukrycie na skanie zbędnych informacji, wystarczy zeskanowany dokument otworzyć w dowolnym programie do edycji grafiki na swoim komputerze i wymazać niepotrzebne dane. Tak przygotowany skan dowodu osobistego wysyłamy bukmacherowi. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości co do czytelności i jakości przesłanego skanu dowodu, bukmacher nas o tym poinformuje, prosząc o powtórzenie operacji.

weryfikacja dowodu u bukmachera

Czy skan dowodu jest niezbędny?

Wielu graczy rejestrujących konto zastanawia się czy skan dowodu jest niezbędny bukmacherowi? Odpowiedź brzmi: TAK. Uczestnictwo w grach hazardowych przeznaczone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, a dowód osobisty wyraźnie na to wskazuje. Działanie te mają na celu ochronę przed niepożądanymi skutkami uczestnictwa w grach hazardowych wśród nieletnich. Ponadto, przekazywanie danych ma na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Skan dowodu jest niezbędny do pełnej rejestracji konta gracza. Dopiero, kiedy bukmacher pozytywnie zweryfikuje nasze dane (między innymi właśnie na podstawie skanu dowodu osobistego) możemy w pełni korzystać z jego usług. Dotyczy to w głównej mierze wypłaty wygranych oraz możliwości skorzystania z niektórych bonusów.

Obecnie, praktycznie każdy bukmacher oferuje możliwość tzw. szybkiej rejestracji, gdzie od momentu wejścia na stronę internetową bukmachera, do zawarcia pierwszego zakładu mija zaledwie kilkanaście minut. Niemniej jednak jeśli nasze kupony okażą się trafione i będziemy chcieli wypłacić wygraną, zobligowani zostaniemy do dokończenia rejestracji właśnie poprzez przesłane skanu dowodu osobistego oraz innych niezbędnych informacji (między innymi konto bankowe).

Weryfikacja dowodu osobistego.

Bukmacher po otrzymaniu dokumentu, weryfikuje nasza tożsamość. Numer konta bankowego, oświadczenie o pochodzeniu pieniędzy przeznaczonych na grę oraz weryfikacja dowodu osobistego, potwierdzają naszą tożsamość, i prawdziwość danych podanych przy zakładaniu konta. Pozytywna weryfikacja dowodu osobistego umożliwia pełna rejestrację, a tym samym dostęp do bonusów i możliwość wypłat wygranych kuponów.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET SUPERBET STS
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
1300zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł CASHBACK
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 3000 zł do 200 zł do 1500 zł