Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Ustawa hazardowa a bukmacherzy

Ustawa hazardowa oznacza 'ustawę z dnia 19 Listopada 2009 r. o grach hazardowych’.

Dokument ten reguluje funkcjonowanie rynku bukmacherskiego i hazardowego w Polsce. Cel jaki przyświecał wprowadzeniu takiego rozwiązania prawnego to skuteczne przeciwdziałanie z uzależnieniem od hazardu.

Ustawa hazardowa ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa oraz wysokości wygranych w zakładach. Akt ten reguluje zakres kar, którym podlegają wszyscy biorący udział w m.in. nielegalnych zakładach wzajemnych, ruletce, pokerze, automatach do gry.

W Polsce po raz pierwszy wprowadzono ustawę hazardową w 3 lata po transformacji ustrojowej czyli w 1992 r. Była wielokrotnie nowelizowana aż do czasu przyjęcia nowego aktu w 2009 r. Wraz z 15 grudnia 2016 r. wprowadzono jej nowelizację, w której znalazło się wiele radyklanych zmian.

Uregulowanie prawne zaczęło obowiązywać od 1 kwietnia 2017 r. Zmiany które nastąpiły w 2017 r. były miały charakter rewolucyjny. Bukmacherzy aby przetrwać na rynku, zaczęli ubiegać się o licencje wydawane przez Ministerstwo Finansów. Fiskus zadbał o swoje interesy, chodziło o to by firmy działające na rynku odprowadzały podatki do budżetu państwa polskiego.

O czym mówi ustawa hazardowa?

Dla bukmacherów ważne jest, że mogą jedynie wtedy świadczyć usługi jeśli Minister Finansów RP wyda im zezwolenie na prowadzenie takiej działalności. Celem otrzymania licencji należy spełniać określone warunki takie jak m.in. wniesienie odpowiednio wysokiego kapitału zakładowego, posiadanie siedziby na terytorium Polski, wniesienie zabezpieczenia finansowego.

Bukmacher który chce otrzymać licencję musi przygotować wniosek oraz przedstawić obszerną dokumentację dotyczącą firmy i planowanych działań. Ministerstwo Finansów ma 6 miesięcy od wniesienia wniosku, żeby wydać decyzję. Okres ważności wydanego zezwolenia wynosi 6 lat, istnieje możliwość jednorazowego przedłużenia.

Ustawa hazardowa ustala, że w gry losowe może grać jedynie osoba pełnoletnia.

W zakładach naziemnych, pracownik ma prawo poprosić klienta o okazanie dowodu tożsamości jeśli istnieje podejrzenie iż ten nie ukończył 18 r.ż. Organizator zakładów poprzez Internet może poprosić o przesłanie skanu paszportu lub dowodu osobistego. Bukmacher który stara się o licencję przedstawia własny projekt regulaminu odpowiedzialnej gry, który następnie podlega zatwierdzeniu bądź odrzuceniu przez Ministra Finansów.

Ustawa hazardowa a bukmacherzy 1

Bukmacher jest zobligowany do informowania klientów o:

1) jaki podmiot organizuje zakłady i w jaki sposób gracz może się z nim skontaktować;

2) danych dot. zezwolenia na organizowanie zakładów bukmacherskich;

3) że osoby niepełnoletnie nie mają prawa wziąć udziału w grach losowych;

4) o zagrożeniu wynikającym w braniu udziału w zakładach oraz gdzie należy szukać pomocy w momencie zauważenia symptomów uzależnienia od gry;

Regulamin musi być wyświetlony w witrynie internetowej, zaś gracze przed rozpoczęciem gry muszą się z nim zapoznać i zaakceptować.

 

Bukmacher musi wdrożyć również o następujące kwestie:

1) procedury weryfikacji pełnoletności graczy;

2) procedury rejestracji indywidualnych kont;

3) mechanizmy przy pomocy których gracz może kontrolować czas, który poświęca na rozgrywkę oraz mierzyć intensywność swojej gry;

4) mechanizmy, dzięki którym system w sposób automatyczny uniemożliwi dalsze obstawianie zakładów, jeśli środki ulokowane na koncie wyczerpią się ;

Wszystko o ustawia hazardowej

Rejestr Domen Zakazanych 

Rejestr prowadzony przez Ministerstwo Finansów, gdzie można sprawdzić czy dany operator nie świadczy usług bez ważnej licencji. Firmy telekomunikacyjne muszą blokować dostęp do stron internetowych które znalazły się na rejestrze w ciągu 48 godzin od czasu kiedy firma znalazła się na 'czarnej liście’.

Dostawcy usług płatniczych są zobligowani zakończyć współpracę z właścicielem strony, znajdujących się w rejestrze domen zakazanych, w ciągu 30 dni od dnia dokonania wpisu w rejestrze. Klient firmy bukmacherskiej ma prawo wglądu do rejestru, jeśli pojawi się u niego myśl, że dany bukmacher może tam figurować.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł