Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Jakie ligi najlepiej obstawiać?

Grając u bukmacherów, większość z typerów do obstawiania w pierwszej kolejności wybiera piłkę nożną. Oferta jest zwykle najbogatsza na ta dyscyplinę a i sporo graczy na bieżąco śledzi rozgrywki i orientuje się w sytuacji wybranych rozgrywek.

Jakie ligi najlepiej obstawiać u buka?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytania. Dla jednych idealnym wyborem będzie rodzima Ekstraklasa, gdzie kursy są wysokie a dostęp do wszelkiego rodzaju przydatnych informacji jest doskonały. Inny gracze, celują w ligi mniej popularne, czy nawet te bardzo egzotyczne.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

Niezależnie od preferencji, kluczem do sukcesu pozostaje dokładna znajomość, wybranych do gry u buków, ligi. Tak więc najlepiej obstawiać rozgrywki na których najlepiej się znamy. większość początkujących graczy stawia te najpopularniejsze rozgrywki jak topowe ligi europejskie czy Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Należy tu jednak mieć na uwadze, że z reguły w wypadku tych rozgrywek , bukmacherzy ustalają najwyższe marże, przez co kursy są nieco niższe.

Jakie ligi najlepiej obstawiać, jeśli zależy nam na wysokich kursach?

Często te miej uznane rozgrywki oferują spore możliwości ale kluczem (jak w wypadku każdego innego kuponu granego u buków) pozostaje znajomość rozgrywek.  

Co warto obstawiać? 

Są rozgrywki, które można polecić grającym, są też takie, które raczej należy omijać szerokim łukiem. Zatem co warto obstawiać? Każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na  to pytanie, jednak zawsze należy brać pod uwagę co najmniej kilka kluczowych czynników.

  • Podatność na korupcję i ryzyko ustawiania spotkań. Tu niewątpliwie In plus wyróżnia się angielska Premier League. Ryzyko ustawionych spotkań jest niskie. Pada sporo niespodziewanych rezultatów, przez co należy do ligi których unikają gracze (przynajmniej niektórzy)
  • Statystyki ligowe. Są rozgrywki, gdzie szanse na wystąpienie danego rezultatu, są wyższe niż średnia. Statystyki z wielu sezonów, pozwalają na przykład na stwierdzenie, że Eredivise to rozgrywki gdzie pada sporo goli, a La Liga 2 gdzie bramek jest mniej niż średnia. Dotyczy to przewidywania każdego innego rezultatu (od lig w których częściej padają remisy, do nawet takich gdzie średnia czerwonych kartek na mecz jest wyższa niż gdzie indziej). To pole do popisu dla gracza, gdzie analiza i znajomość typowanych rozgrywek może przynieść wymierne rezultaty. 

Jakie sporty obstawiać

Ligi których unikają gracze przy obstawianiu

Jak wspomnieliśmy są rozgrywki, których unikają gracza. Dla jednych będzie to liga włoska, dla innych liga turecka.

Zwykle niechęć do danej ligi, wynika z faktu ,że się kiedyś na niej mocno sparzyło ( nie wszedł jakiś pewniak, spotkanie zawaliło mocny kupon itp.) i jest raczej indywidualnym wyborem. Ligi których unikają gracze profesjonalni to z pewnością te gdzie na wynik w większym stopniu mogą mieć wpływ czynniki pozasportowe.

Zdecydowanie nie polecane jest w początkach przygody z zakładami bukmacherskimi obstawianie egzotycznych lig, o których siłą rzeczy (brak dostępnych, wystarczających informacji) nie mamy dużego pojęcia. Dla jednych będzie to druga liga Algierii a dla innych rozgrywki w Panamie.

To bez znaczenia. Zasada mówi, że nie gramy lig o których nie mamy wystarczających i  koniecznych do typowania informacji.

Jakie ligi najlepiej obstawiać? 1

Jakie sporty warto obstawiać?

Jeżeli ktoś nie jest entuzjastą futbolu, u bukmacherów znajdzie szeroki wachlarz innych dyscyplin do obstawiania. Jakie sporty warto obstawiać? Godnym polecenia jest tenis ziemny, gdzie szanse na trafienie dobrego typu są spore.

Oczywiście jak w wypadku każdej innej dyscypliny, warunkiem jest co najmniej podstawowa znajomość specyfiki gry. O ile kursy w tenisie są niższe niż te piłkarskie czy hokejowe (zwłaszcza na faworytów) to analizując dodatkowe rynki wybranego pojedynku zawsze znajdziemy typ z satysfakcjonującym nas kursem.

Co warto obstawiać u bukmachera obok piłki nożnej i tenisa?

Bez wątpienia, początkującym, można polecić  te sporty, gdzie nie występuje remis. Dobrym wyborem będzie koszykówka (zakłady moneyline) czy siatkówka. Oferta na wymienione dyscypliny jest obszerna, a liczba zakładów dodatkowych na jedno spotkanie satysfakcjonująca.

Jednak bez względu na wymienione czynniki, niezmiennym pozostaje fakt, że najbardziej wymierne efekty przynosi obstawiania tych dyscyplin, 

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł