Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Jaki bukmacher pod typy na esport?

E-sport jest rosnącą dziedziną rozrywki elektronicznej, która coraz bardziej zaczyna przypominać tradycyjny sport. Regularne rozgrywki i ligi, profesjonalni zawodnicy poświęcający swoje życie na doskonalenie się i ogromne emocje – to wszystko i jeszcze więcej charakteryzuje esport. Coraz większą popularnością cieszy się też obstawianie zdarzeń esportowych. Jakiego bukmachera wybrać pod typy na esport? Które gry esportowe są warte uwagi?

Jakie esporty do typowania? Najpopularniejsze gry

Aktualnie na rynku znaleźć można aż kilkadziesiąt gier oferujących profesjonalne rozgrywki esportowe, ale tylko kilka z nich cieszy się popularnością pozwalającą na regularne typowanie u bukmacherów. Wśród tych najważniejszych znaleźć można Counter Strike: Global Offensive, Valoranta, Dotę 2, Overwatcha oraz League of Legends. Można powiedzieć, że te pięć tytułów stanowi piątkę najpopularniejszych esportów do typowania, których fani nie tylko interesują się grą ich ulubionych zawodników, ale też regularnie bawią się w typy na esport. Warto przy tym zauważyć, że okazjonalnie pojawiają się też zakłady na inne gry, a wszystko zależy tak naprawdę od popularności turniejów – w przypadku tytułów takich jak PUBG, Fortnite czy Call of Duty duże rozgrywki międzynarodowe pojawiają się nieregularnie, dlatego rzadko kiedy można typować ich wyniki. Jeżeli ciekawi cię obstawianie mniej popularnych gier, sprawdź koniecznie, kiedy odbędą się najbliższe mistrzostwa świata, a następnie cierpliwie czekaj do momentu ich rozpoczęcia – dopiero wtedy wybrany bukmacher wprowadzi wydarzenie do swojej oferty.

esporty do typowania

Jakie są rodzaje zdarzeń na e-sport?

Wśród zdarzeń na e-sport można znaleźć zakłady na wynik meczu, na poszczególne gry czy mapy, konkretne wydarzenia w trakcie rozgrywki, a także na zwycięzców całych turniejów. Wszystko tak naprawdę zależy od wybranej gry oraz pozostałych czynników. Jeżeli chodzi o strzelani takie jak CS:GO czy Valorant, królują zakłady na zwycięzców meczu oraz poszczególne mapy, choć można także znaleźć zakłady na ilość zabójstw poszczególnych zawodników czy ilość wybuchów bomb. Te ostatnie zdarzenia występują jednak głównie w przypadku tych bardziej popularnych turniejów, a te mniej znane rozgrywki wiążą się zazwyczaj jedynie z ofertą na zwycięzcę meczu, co warto brać pod uwagę podczas robienia typów na esport. W przypadku gier MOBA takich jak Dota 2 czy League od Legends często pojawiają się zakłady na ilość zabójstw w danej rozgrywce, a także na wyścig do dziesięciu zabójstw (gdy osiągnięte zostaje 10 zabójstw wygrywa drużyna, która w tym momencie miała ich więcej). Co istotne, gry tego typu nie posiadają oferty na konkretnych zawodników, ale często pozwalają na obstawienie długości meczu czy drużyny, która jako pierwsza zdobędzie dany cel (zniszczenie pierwszej wieży lub koszarów, zabicie Roshana lub Barona itd.). Ten ostatni rodzaj zakładów pozwala na zróżnicowanie typu i lepsze dobranie jego rodzaju do siły danej drużyny.

Bukmacher na e-sport – czym powinien się odznaczać?

Jaki bukmacher pod eposrty

Gdy wejdziemy na stronę wybranego bukmachera esport jest zazwyczaj osobną zakładką, na której w łatwy sposób można znaleźć wszystkie mecze i sprawdzić najważniejsze informacje. Kluczowa jest wysokość kursów, a konkretniej prowizja na esport pobierana przez daną firmę. Oczywiście im ona jest niższa, tym lepiej dla gracza, bo przekłada się to na większą wysokość wygranych. Ważna jest też sama oferta – im więcej wydarzeń oraz rodzajów zakładów, tym większa możliwość dobrania idealnych typów na esport. Ponadto warto też zwracać uwagi na pozostałe funkcje bukmachera takie jak szybkie wypłaty (lub ich brak) oraz obowiązujące promocje. Z tych ostatnich wyróżnia się popularna gra bez podatku, która pozwala zniwelować wpływ podatku od zakładów wzajemnych. Ciekawe są też bonusy dla początkujących, które pozwalają na zwiększenie kwoty depozytu lub inne benefity.

Rosnąca popularność esportu sprawia, że ten rodzaj rozrywki staje się coraz bardziej atrakcyjny w oczach widzów. Dlatego rośnie też liczba esportów do typowania, a obstawianie ich nie tylko zwiększa emocje podczas oglądania, ale daje też szansę na zdobycie atrakcyjnych wygranych.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET SUPERBET STS
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
1300zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł CASHBACK
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 3000 zł do 200 zł do 1500 zł