Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Który bukmacher internetowy jest legalny?

Ustawa hazardowa zmieniła rynek bukmacherski w Polsce i teraz każdy szuka informacji nt. który bukmacher internetowy jest legalny – bo nie wiadomo czasami u kogo można legalnie obstawiać mecze a u kogo nie.

Zakłady bukmacherskie to obecnie jedna z najpopularniejszych form hazardu. Zakłady bukmacherskie oferowane są nie tylko dla sympatyków sportu, firmy bukmacherskie umożliwiają typowanie kwestii związanych z polityką, kinematografią czy muzyką.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
Darmowy zakład - pzbuk.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Zmiany w prawie – legalni bukmacherzy

Kiedy w 2010 roku w Polsce weszła w życie niezwykle popularna ustawa hazardowa, bardzo dużo zagranicznych bukmacherów internetowych musiało wycofać się z naszego kraju, ze względu na brak możliwości oferowania zakładów na polskim rynku. Wówczas jedynie polskie spółki pozostały w grze – a najbardziej popularnymi były wówczas Totomix dostarczany przez państwowy Totolotek, a także Star-Typ Sport.

Po nowelizacji ustawy w 2017 roku, otworzyła się furtka w prawie, która pozwoliła na wejście „zagranicznym” spółkom – napisaliśmy w cudzysłowie, ponieważ pod kątem prawnym, spółki te muszą mieć i tak siedzibę w Polsce. Obecnie aby spółka mogła oferować zakłady wzajemne lub gry hazardowe, musi ubiegać się o uzyskanie licencji od Ministerstwa Finansów.

Abstrahując jednak od zawiłości legislacyjnych, ważne jest to, że do Polski weszły nowe, świeże marki, które próbują przejąć choć trochę rynku. Co ciekawe 2018 rok był rekordowy, jeśli chodzi o ilość nowych firm bukmacherskich, które uzyskały zgodę od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów przez Internet.

W tamtym roku na rynek weszło 7 nowych spółek i są to w kolejności alfabetycznej: Betclic, BetFan, Cherry Online, Totalbet, Traf, Typiko i eWinner. Jest to sumarycznie o jedna firma mniej niż we wszystkich poprzednich latach w sumie (MF wydaje zezwolenia od 2012 roku). W związku z tym, przeanalizujmy listę bukmacherów w Polsce.

Który bukmacher internetowy jest legalny? 1

Lista bukmacherów z licencją w Polsce

Zgodnie z tym co napisaliśmy wcześniej, aby móc oferować zakłady bukmacherskie w Polsce, należy otrzymać stosowną licencję od MF – bez niej, spółka nie ma prawa przyjmować zakładów wzajemnych, a jeśli to robi – łamie prawo. Co niezwykle ważne, na graczu z Polski ciąży obowiązek weryfikacji, czy dana firma znajduje się na legalnej liście – jeśli nie, także może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Obecnie, stan na ten rok, Ministerstwo informuje o 19 bukmacherach w naszym kraju i są to (kolejność losowa, pod nazwą spółki adres strony internetowej, na której można znaleźć ofertę):

1. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.etoto.pl

2. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.efortuna.pl

3. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.milenium.pl

4. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. 
www.sts.pl

5. Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. 
www.trafonline.pl

6. TOTOLOTEK S.A.
www.totolotek.pl

7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.lvbet.pl

8. SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.superbet.pl

9. TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o. 
www.totalbet.pl

10. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 
www.iforbet.pl

11. BestBet Sp. z o.o. 
www.bestbet24.pl

12. Cherry Online Polska Sp. z o.o. 
www.pzbuk.pl

13. BEM Operations Limited
www.betclic.pl

14. BetFan Sp. z o.o. 
www.betfan.pl

15. eWinner Sp. z o.o. 
www.ewinner.pl

16. Bukmacherska Sp. z o.o. 
www.fuksiarz.pl

17. Polski Bukmacher Sp. z o.o. 
www.noblebet.pl i www.okbet.pl

Legalni bukmacherzy w Polsce
Strona, nr licencji Bonus Link
fortuna.pl
(SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)
2720zł Zagraj
superbet.pl
(PS4.6831.5.2019)
550zł Zagraj
pzbuk.pl
(PS4.6831.26.2017)
520zł Zagraj
betfan.pl
(PS4.6831.3.2018)
1600zł Zagraj
sts.pl
 (SC/12/7251/11-6/KLE/5540/12)
1279zł Zagraj
lvbet.pl
(PS4.6831.9.2016.EQK)
3333zł Zagraj
noblebet.pl
(PS4.6831.28.2017)
2000zł Zagraj
fuksiarz.pl
(PS4.6831.1.2020)
500zł Zagraj
iforbet.pl
(PS4.6831.10.2016)
2300zł Zagraj
totolotek.pl
(AG/7251/LBU/2012/2013/RD61485)
500zł Zagraj
betclic.pl
(PS4.6831.11.2017)
550zł Zagraj
etoto.pl
(AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17)
1000zł Zagraj

Wielu graczy – wielki tort?  

Po analizie powyższej listy, można odnieść wrażenie, iż Polski rynek jest niezwykle duży – głównie ze względu na to, jak dużo spółek zgłosiło się po licencję. Choć w naszym kraju tylko kilka procent obywateli wnosi zakłady bukmacherskie lub interesuje się tym tematem, to aż 17 spółek próbuje zarobić zajmując się popularną bukmacherką.

Dodatkowego smaczku całej tej sytuacji dodaje fakt, że największe firmy w Polsce – czyli STS, Fortuna i Totolotek mają ponad 80 procent udziałów w rodzimym rynku – pozostałe firmy które prezentują swoje zakłady w kontekście walki na rynku znaczą prawie nic – choć nie oznacza to, że ich brand nie jest rozpoznawalny (mowa tutaj na przykład o BetClicu, który był w Polsce jeszcze przed ustawą hazardową).

Oczywiście spółki takie jak eWinner, Betx Polska lub BestBet mają bardzo małe znaczenie na rynku, ale tworzą pewnego rodzaju alternatywę na rynku, co powinno wpływać pozytywnie zarówno na konkurencję jak i graczy.

Rejestracja bez dowodu z LVBET
20 zł bez depozytu + 3000 zł za wpłatę

Lista długa – ale u kogo najlepiej grać? 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że lista podmiotów, które uzyskały licencję jest niezwykle długa, a połowy bukmacherów większość z nas może nawet nie kojarzyć. Oczywiście jest to pewnego rodzaju problem dla właścicieli tych firm, gdyż bardzo trudno jest wówczas zarobić na graczach odpowiednie pieniądze, które pozwolą utrzymać płynność finansową. Jednak można wysnuć wnioski, że jeśli spółki te nie inwestują mocno w reklamę, to mimo wszystko są w stanie się spokojnie utrzymać – to świadczy o tym, jak duży i przyjemny jest rynek dla tego typu firm.

Gracze jednak zastanawiając się którego bukmachera wybrać powinni przeanalizować każdą z tych opcji – nie tylko dla znalezienia odpowiedniej oferty dla siebie, ale także otrzymania ciekawych promocji, freebetów czy innych tego typu bonusów. Dodatkowo bukmacherzy potrafią specjalizować się w danych rozgrywkach czy sportach lub posiadają inne ciekawe rozwiązania, które mają zachęcać graczy do obstawiania właśnie u nich.

Na przykład Betclic ma bardzo dobrze rozwinięty system cash-outów, a STS dysponuje bardzo szerokim portfolio. Możemy więc jasno powiedzieć – długa lista bukmacherów w Polsce jest z pewnością ogromną zaletą dla graczy, z której nie sposób nie korzystać.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
Darmowy zakład - pzbuk.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Którego bukmachera wybrać?

Popularność zyskują także możliwością zawierania zakładów przez Internet, a nie tylko w punktach stacjonarnych, co zdecydowanie przyciąga klientów. Warto jednak zachować ostrożność.

O ile w przypadku punktów stacjonarnych na terenie naszego kraju nie ma żadnych wątpliwości i wszystkie są w pełni legalnie, to problemem są bukmacherzy internetowi. Należy zadać sobie więc pytanie – jakiego bukmachera internetowego wybrać? Wszystkie firmy oferują Polską wersję językową na stronach internetowych, przez co ludzie, często nieświadomie, zawierają zakłady bukmacherskie nielegalnie. Nie sposób zliczyć wszystkie firmy bukmacherskie na świecie, udostępniające swoje oferty w Internecie, jednak w Polsce, tych legalnych, jest tylko 10.

Polecani legalni bukmacherzy w Polsce

Którzy bukmacherzy internetowy są legalni w Polsce? Z usług których internetowych firm bukmacherskich możemy swobodnie korzystać? Poniżej zaprezentowana pełna lista legalnych bukmacherów wraz z krótką charakterystyką wybranych bukmacherów która mamy nadziejęda odpowiedź na pytanie który bukmacher internetowy jest legalny.

Który bukmacher internetowy jest legalny? 2

Fortuna – jedna z największych firm bukmacherskich legalnie funkcjonująca w Polsce, jednocześnie będąc najstarszą firmą tego typu w naszym kraju – działa od 1996 roku. Fortuna posiada bardzo silną pozycję na rynku, a jej kapitał jest pewny i stabilny, o czym świadczyć może fakt notowania akcji Fortuny na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już od 8 lat, czyli 2010 roku.

STS – jedna z czołowych, legalnych firm bukmacherskich na Polskim rynku. Jej początki sięgają 1997 roku, a obecnie firma posiada ponad 400 punktów stacjonarnych na terenie całego kraju. STS oferuję zakłady zarówno na zdarzenia sportowe, jak i społeczno-polityczne. Dodatkowo daje możliwość typowania zdarzeń e-sportowych, które zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Rejestracja bez dowodu na STS.PL
29 zł bez depozytu + 1200 zł za wpłatę

 

Etoto – stosunkowo „młoda” firma bukmacherska. Powstała w 2011 roku i od tej pory świadczy swoje usługi na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministerstwo Finansów. Prężnie rozwijająca się firma, oferująca zakłady głównie na zdarzenia sportowe. W jej promocję i akcje marketingowe zaangażowane zostały najważniejsze postacie środowiska piłkarskiego w naszym kraju, takie jak Mateusz Borek czy Tomasz Hajto.

Betfan – zdecydowanie jeden z najmłodszych legalnych bukmacherów. Spółka Betfan powstała w 2018 roku i działa tylko w Internecie. Betfan to obecnie jedna z najlepszych firm bukmacherskich w Polsce, a jej ambasadorem jest obecnie Mariusz Pudzianowski.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET BETFAN STS
210zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
29zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 2000 zł do 3000 zł do 1000 zł do 1200 zł