Jeśli nie wiesz jaki bukmacher online będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy to ... załóż konta u każdego bukmachera.

Obstawianie i typy na baseballa MLB

Obstawianie baseballa – MLB (Major League Baseball)

Major League Baseball, czyli najlepsza na świecie baseballa należy do tzw. wielkiej trójki sportów amerykańskich do obstawiania u bukmacherów (obok NHL i NBA). Te najbardziej prestiżowe rozgrywki baseballowe na świcie cieszą się sporym powodzeniem wśród obstawiających. Typy na baseball znajdziemy u każdego bukmachera. Sezon rozgrywek jest stosunkowo długi co pozwala na obstawianie baseballa praktycznie cały rok. Rozgrywki MBL trwają od marca (pre-season oraz sezon zasadniczy) do listopada kiedy kończy się faza play off. Kursy na zdarzenia z MBL są warte zainteresowania zwłaszcza, że marże buków nie przekraczają 2 procent. Przy wyrównanych szansach drużyn, oscylują w granicach 1,8-1,9. Obstawianie baseballa nie jest łatwe, choć z pewnością szanse na trafienie są wyższe niż w wypadku choćby hokeja. Zanim jednak zabierzemy się za grę i postawienie pieniędzy na rozgrywki MLB, koniecznie musimy zaznajomić się ze specyfiką gry.

Nasze typy na baseballa, powinniśmy poprzedzić przede wszystkim zrozumieniem zasad gry i obejrzeniem kilku spotkań celem utrwalenia wiedzy i poznania specyfiki baseballa. MLB u bukmacherów generuje obok podstawowego zakładu na zwycięstwo, od kilku do kilkunastu dodatkowych rynków (wynikających z przebiegu meczu) . Jednak, chcąc mieć nieco szersze pole manewru przy obstawianiu, terminy takie jak: inning, miotacz czy pałkarz, nie powinny mieć przed nami żadnych tajemnic. Dlatego też obstawianie i typy na baseballa MLB musimy zacząć od poznania zasad gry w baseballa. Jeśli już pewnie poruszmy się w tym temacie, możemy przygotować swoje typy. Analizę spotkania należy zacząć od prześledzenia składów drużyn. Ocena indywidualnych osiągnięć graczy występujących w meczu może nam wydatnie pomów w wyborze dobrego typu.

typy na baseball

Czy warto obstawiać baseballa?

Choć rozgrywki MLB u nas w kraju znacznie ustępują popularnością innym sportom amerykańskim jak choćby NBA czy NHL, to obstawianie baseballa ma swoich zagorzałych zwolenników. Warto obstawiać te rozgrywki z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, w sezonie letnim gdzie w innych dyscyplinach i grach zespołowych zwykle trwają przerwy w rozgrywkach, to w MLB środek sezonu, więc oferta bukmacherów jest satysfakcjonująca. Po drugie, marże bukmacherów nie są wysokie co przekłada się na atrakcyjność kursów. I po trzecie, dla rozgrywek MLB mamy do dyspozycji ogrom dostępnych statystyk i darmowych propozycji typów, co przy tak „policzalnej” dyscyplinie ma niebagatelne znaczenie przy wyborze typów na baseball. Należy tu jednak zaznaczyć, że mecze MLB jak i inne ligi baseballowe (Japonia, Meksyk) warto grać u bukmacherów dopiero wtedy, gdy nasza znajomość gry jest co najmniej dobra.

Obstawianie i typy na baseballa MLB 1

Typy na baseball MLB

Jeśli zaczynamy przygodę z obstawianiem baseballa, warto na początek grać zakłady na zwycięstwo. Jak wspomnieliśmy ogromna baza statystyk, z dużym prawdopodobieństwem, pozwala na trafne wytypowanie zwycięzcy spotkania. Jeśli wybieramy zakłady prematch, wybieramy opcję moneyline czyli na zwycięstwo z dodatkowymi inningami. Granie na remis nie ma większego uzasadnienia w statystykach, choć kursy na takie rozstrzygnięcie wynoszą około 8-9. Dobre typy na basseball to wybór grania na under/over punktów w spotkaniu. Podobnie jak w pozostałych przypadkach typów MLB, niezwykle pomocne będą tu statystyki, które są naprawdę obszerne, możemy znaleźć informacje nie tylko o drużynach ale także o indywidualnych osiągnięciach graczy, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na na postawę całej drużyny, którą zamierzamy obstawiać. Dogłębna analiza typowanych spotkań obok zakładu moneyline może nam pomóc w wyborze handicapów, których typowanie w MLB warte jest rozważenia, chociaż tu, kursy na dodatnie handicapy są sporo niższe. Podsumowując, najkorzystniejsze typy na MLB to:

  • moneyline- zakład na zwycięstwo
  • liczba punktów (z ewentualnymi dodatkowymi inningami)
  • handicapy

Jeśli zaczynamy dopiero obstawiać MLB i nie poruszamy się jeszcze zbyt pewnie w gąszczu statystyk, warto rozważyć typy na MLB, przygotowane i proponowane na stronach zajmujących się zakładami bukmacherskimi. W wypadku obstawiania baseballa MLB, istotny jest także wybór bukmachera. Zaznajomienie się z ofertą, zwłaszcza pod kątem liczby proponowanych rynków w zakładach na baseballa jest koniecznością jeśli chcemy mieć nieco szerszy wybór możliwości typowania.

www.efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł na zakłady bez ryzyka

 

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET SUPERBET STS
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
1300zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł CASHBACK
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 3000 zł do 200 zł do 1500 zł