Ministerstwo Finansów Legalni bukmacherzy

1. kwietnia 2017 roku weszła w życie nowa Ustawa Hazardowa która uregulowała działalność firm bukmacherskich na Polskim rynku. Aby podmiot mógł mogła należeć do legalnych bukmacherów musi uzyskać wymaganą licencję od Ministerstwa Finansów.

Brak licencji na legalne działanie w Polsce wiąże się z zablokowaniem domeny bukmachera i wpisaniem jej do tzw. rejestru domen zablokowanych. Po dodaniu domeny do takiej listy, użytkownik wchodząc na stronę internetową nielegalnego bukmachera otrzymuje stosowną informację o tym, że dostęp do tego serwisu jest niedozwolony.

Legalni bukmacherzy z licencją Ministerstwa Finansów

Na ten moment legalnie działających firm bukmacherskich na Polskim rynku jest dziewięć. Do legalnych bukmacherów zaliczamy: Fortunę, Totolotka, LV BET Zakłady bukmacherskie, STS, ForBET, eToto, Milenium, a także dwóch nowych graczy którzy dopiero pojawiają się na rynku Totalbet i Superbet.

TOP 3 promocji bukmacherskich: Załóż konto w Fortunie, odbierz darmowe 30 zł i 400 zł - więcej na www.fortuna.pl
Załóż konto w LVBET, odbierz darmowe 20 zł i 1000 zł - więcej na www.lvbet.pl
Załóż konto w Totolotku, odbierz darmowe 20 zł i 500 zł - więcej na www.totolotek.pl

Nowa ustawa hazardowa bardzo dobrze wpłynęła na chęć sponsorowania polskich klubów piłkarskich przez istniejące firmy bukmacherskie. Warto przypomnieć, że wszystkie kluby które grają obecnie w Lotto Ekstraklasie, posiadają jako sponsora jedną z firm bukmacherskich.

Z pewnością spośród legalnych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów współpracą z najbardziej medialnym klubem w Polsce – Legią kojarzy się bukmacher Fortuna. Który od dobrych kilku lat jest partnerem klubu a logo bukmachera znajduje się na koszulkach klubu z Warszawy.

limity-bukmacherskie Ustawa hazardowa

Podatek od zakładów bukmacherskich

Osoby które typują mecze u legalnych bukmacherów, muszą wiedzieć, że od każdego zakładu pobierany jest podatek. Przy każdym zakładzie występuje podatek od postawionej stawki (12%), a także podatek od wygranej (10%). Z tą uwagą, że podatek od wygranej jest płacony tylko w przypadku wygranych przekraczających jednorazowo 2280 złotych.

Podatki te pobierane są przy zakładach automatycznie przez bukmachera, dlatego też gracz nie opłaca samemu w żaden sposób podatku za grę u legalnych bukmacherów. Ministerstwo Finansów natomiast egzekwuje taki obowiązek od bukmacherów, dlatego też każdy kupon pomniejszany jest o podatek.

Nowelizacja ustawy określiła też nowe kary za grę u nielegalnych bukmacherów. W takim przypadku karą jest wartość wszystkich postawionych wygranych środków niepomniejszonych o wysokości stawek z niniejszych zakładów oraz grzywna, której wysokość w skrajnych przypadkach może wynieść nawet do 3 360 000 zł.

Bukmacherzy tylko dla dorosłych – o tym również należy wspomnieć – jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie będziesz mógł legalnie obstawiać zakładów w Polsce.