Jak obstawiać mecze czyli porady dla obstawiających

Piłka nożna jest popularna niemal na każdej stronie bukmacherskiej. Wśród wielu innych dyscyplin to właśnie ona zajmuje pierwsza miejsca. Tak naprawdę mecze z tej dyscypliny sportowej odbywają się niemal zawsze, stąd też owe zainteresowanie.

Przekłada się ono także na zawieranie większości zakładów. A w piłce nożnej opcji mamy naprawdę mnóstwo. Oprócz tych najpopularniejszych jakimi jest wygrana czy ilość goli to możemy także typować czy dana drużyna wygra chociażby jedną połowę albo kto ostatni strzeli gola. Tych możliwości jest oczywiście o wiele więcej. Wydaje się zatem, że typowanie meczy piłki nożnej są proste. Nic bardziej mylnego!

 

Gdyby tak było to na wieli forach bukmacherskich nie pojawiałyby się tematy typu „jak obstawiać mecze piłki nożnej”. Odpowiedzi znajdziemy na owych forach. Porady dla obstawiających mecze są dojść przejrzyste, ale na pierwszy rzut oka widać, że jest ich dużo.

 

Jak obstawiać mecze …

Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę? Każdy zaczyna analizować spotkanie od statystyk. Dzięki nim możemy zobaczyć na jakich miejscach plasują się interesujące nas drużyny. To już pokazuje kto jest silniejszy. Kolejną ważną kwestią jest jeszcze informacja kto jest gospodarzem spotkania.

Boisko zawsze jest kolejnym pozytywnym bodźcem i trzeba to również wziąć pod uwagę. Oczywiście nie możemy pominąć tu rozegranych już meczy bezpośrednich. Ostatnią informacją widoczną w statystykach jest ilość bramek zdobytych i straconych.

Legalny bukmacher Fortuna i jego zakłady dostępne są na  www.fortuna.pl

Jak widać przeglądając już same „suche” statystyki mamy pewny zarys obydwu drużyn. Następnie musimy przyjrzeć się aktualnej formie zespołów. Jeśli zespół faworyzowany przegrał ostatnie dwa mecze z zespołami z dolnej części tabeli to pokazuje, że należy zastanowić się na ich wygraną.

Tutaj również wiele odgrywa sytuacja kadrowa. Być może w zespole nie występuje kilka kluczowych zawodników, ponieważ mają kontuzje. Te informacje musimy już sami wyszukiwać na stronach internetowych klubów lub innych stronach sportowych.

 

Kolejny czynnik wydaje się być najważniejszych. Przy nim często niektórzy nie biorą w ogóle pod uwagę powyższych informacji – to mobilizacja. Często grają dwa zupełnie przeciwne drużyny, np. pierwsza i ostatnia z tabeli. Ku zdziwieniu niektórych wygrywa zespół gorszy.

Dlaczego? Być może dlatego, że pierwszy zespół już wywalczył sobie udział w kolejnych rozgrywkach i niczego nie musiał już udowadniać. Co innego zespół ostatni – być może ten mecz decydował o tym czy utrzyma się on w danych rozgrywkach czy też czeka go spadek do gorszej ligi. To bardzo cenne porady dla obstawiających mecze, tym bardziej dla początkujących.

Legalny bukmacher Fortuna i jego zakłady dostępne są na  www.fortuna.pl

Nie ma prostej i szablonowej recepty na to jak obstawiać mecze. Mimo wszystko trzymając się powyższych czynników możemy zwiększyć prawdopodobieństwo swojej wygranej. Przy tym wszystkim pamiętajmy, że nie zawsze faworyt wygrywa. Nasze analizy także nie zawsze będą w 100% pewne. W końcu są to zakłady bukmacherskie, a tu wszystko może się zdarzyć, bo to przecież tylko sport. Jedna porażka także nie powinna nas zrażać do podejmowania się kolejnych analiz.